Harmonogram

Harmonogram projektu zakłada: warsztaty ceramiczne i koszykarsko-plecionkarskie. Warsztaty będą łączone dlatego też w obu artystycznych sytuacjach weźmie udział ta sama grupa.

Pierwsze spotkanie będzie dotyczyć przygotowania prac ceramicznych, mis, form glinianych, naczyń, które będą efektem twórczej refleksji nad przedmiotem. Z precyzją i dokładnością uczestnicy prześledzą pod czujnym okiem artystki Małgorzaty Węgrzyniak proces przygotowania materiału, techniki wytworzenia naczynia. Ulepią, wytoczą formy, które pozostawione do wyschnięcia będą wyczekiwać dalszej obróbki. Do przygotowania prac zostanie wykorzystana czerwona naturalna glina, transparentne szkliwienie wydobędzie jej wartość. Tytuł warsztatu to: „Skryte”.

W międzyczasie odbędzie się plener malarski pt.: „Obecność”. Wśród „igieł” i liści drzew uczestnicy będą próbowali uchwycić fragment pejzażu, przyrodniczego detalu jako efekt „rozmowy” z przyrodą. Przekraczając swego rodzaju oddzielenie jakie towarzyszy nam w codzienności. Natura od zawsze była przewodnikiem i nauczycielem dla człowieka. W jej obecności dostrzegamy moc zależności. Poprzez uwalniane uczucia możemy budować wiedzę i życiową mądrość. Zwrócimy szczególną uwagę również na jej obecność blisko nas, w mieście, uwrażliwiając na jej ochronę. 

Drugi etap projektu, to w nawiązaniu do warsztatów ceramicznych, spotkanie w Zagrodzie Edukacyjnej „Jodłowy Młyn”w Brzegu Dolnym. Ten etap pracy to zaproszenie na ścieżki Dolnego Śląska. Ze szkolnych relacji wiemy, że miejsce to służy spotkaniom szczególnie w kontekstach historii naszego regionu. W przygotowane podczas warsztatów ceramicznych prace zostanie wpleciona wiklina

W międzyczasie gdy grupa będzie twórczo pracować, przygotowane zostaną podpłomyki, najstarsza forma chleba. Po skończonym zadaniu przy stole z podpłomykami na gliniano-wiklinowych misach uczestnicy podzielą się wrażeniami, refleksją, doświadczeniami, które pojawią się w czasie trwania projektu. 

Efekt wspólnej pracy zostanie wyeksponowany w Zespole Szkół w Jaworze. 

Zapisy na warsztaty pod nr tel 768703114. Serdecznie zapraszamy.

Comments

Popular posts from this blog

Wystawa prac przygotowanych w ramach projektu pt. "Spod igły"

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac

Przed nami ostatnie spotkanie